Google, Nisan 2023 İncelemeler Güncellemesini Yayınladı

Google, Nisan 2023’te yeni bir inceleme güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme, arama sonuçlarında görünen işletme ve ürün incelemelerinin kalitesini iyileştirmeyi hedefliyor.

Güncelleme, işletme ve ürün incelemelerini daha doğru ve güvenilir hale getirmek için tasarlandı. Bu amaçla, Google, kullanıcıların inceleme yazdıklarında belirli kurallara uymalarını isteyecek ve yanıltıcı veya spam içeren incelemeleri engelleyecek. Ayrıca, işletme sahiplerinin kendi işletmeleri hakkında inceleme yazmalarını da yasaklayacak.

Bu güncelleme, işletme sahipleri ve web siteleri için önemli bir değişiklik getirebilir. Eğer bir işletme, yanıltıcı veya spam içeren incelemeleri yayınlarsa, Google’ın algoritması bu işletmeleri cezalandırabilir ve arama sonuçlarındaki sıralamasını düşürebilir.

İşletme sahipleri, müşterilerinden gerçek ve doğru incelemeler almak için teşvik etmek ve yanıltıcı veya spam içeren incelemeleri engellemek için adımlar atmaları önemlidir. Bu, hem işletme sahiplerinin hem de müşterilerin Google’da daha iyi bir deneyim yaşamasına yardımcı olacaktır.

Google, Nisan 2023 incelemeler güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, Google’ın önceki ürün incelemeleri güncellemelerinin ötesine geçerek, hizmetler ve işletmeler, destinasyonlar ve medya (örneğin, oyunlar, filmler) gibi incelenebilen herhangi bir konunun incelemelerini değerlendirmek için kullanılmaktadır.

Önemli nokta. Google, “ürün incelemeleri sistemi” adını “incelemeler sistemi” olarak değiştirdi ve ürün incelemeleriyle ilgili rehberlik belgelerindeki dilini tüm incelemeler türlerine uygulamak için değiştirdi.

Bir kullanıcının perspektifinden değerlendirin. İncelediğiniz konuda uzman olduğunuzu gösterin – bir uzman olduğunuzu gösterin. Uzmanlığınızı desteklemek ve incelemenizin otantikliğini pekiştirmek için kendi deneyimlerinizle ilgili görsel, işitsel veya diğer bağlantıları sağlayın. Bir şeyin çeşitli performans kategorilerinde nasıl ölçüldüğüne dair sayısal ölçümler paylaşın. Bir şeyi rakiplerinden ayıran şeyi açıklayın. Karşılaştırılabilir şeyleri ele alın veya belirli kullanımlar veya durumlar için hangisinin daha iyi olabileceğini açıklayın. Kendi özgün araştırmanıza dayanarak bir şeyin faydaları ve dezavantajları hakkında tartışın. Bir ürünün önceki modellerinden veya sürümlerinden nasıl geliştiğini açıklayarak, iyileştirmeler sağladığını, sorunları ele aldığını veya başka şekillerde kullanıcıların satın alma kararlarını nasıl etkilediğini açıklayın.

Deneyiminize veya uzmanlığınıza dayanarak en önemli karar verme faktörlerine odaklanın (örneğin, bir araba incelemesi, yakıt ekonomisi ve güvenliğin önemli karar verme faktörleri olduğunu belirleyebilir ve bu alanlardaki performansı derecelendirebilir). Bir ürünün tasarımındaki önemli seçimleri ve üreticinin söylediğinin ötesinde kullanıcılar üzerindeki etkilerini açıklayın. Bir okuyucunun karar vermesine yardımcı olmak için diğer faydalı kaynaklara (kendi sitenizden veya diğer sitelerden) bağlantılar dahil edin. Okuyucunun tercih ettikleri satıcıdan satın alma seçeneği sunmak için birden fazla satıcıya bağlantı dahil etmeyi düşünün.

Bir şeyi genel olarak en iyi veya belirli bir amaç için en iyi olarak tavsiye ettiğinizde, neden en iyisi olduğunu ve ilk elden destekleyen kanıtlarla birlikte nedenini açıklayın. Sıralı listelerinizde yeterince yararlı içerik olduğundan emin olun, ayrıntılı tek incelemeler yazmayı seçseniz bile kendi başlarına durabilirler. Etkilenen diller. Google, bu sistem’in İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Vietnamca, Endonezyaca, Rusça, Hollandaca, Portekizce ve Lehçe dillerinde geçerli olduğunu belirtti.

Önceki ürün inceleme güncellemeleri. Bu, 2021’den bu yana altı tane olan Google’ın ürün inceleme güncellemeleri serisinin bir evrimidir. Google şimdi, “ürün incelemeleri” güncellemesi hakkında rehberlik sağlayan tüm önceki sayfalarını revize edilmiş “incelemeler” rehberliğine yönlendirdi.

Bir yorum yapın:

Your email address will not be published.